Drony rewolucją na rynku e-commerce?

Technologia nie przestaje nas zaskakiwać, a to, co jeszcze kilka lat temu było czystą fantastyką naukową, dziś jest coraz bardziej realne. Przykładowo, bardzo możliwe, że już za kilka lat towary będzie nam dostarczał nie kurier, a drony!

Dostawa towaru – minus zakupów online

Internet ułatwia nam życie, dzięki niemu prawie wszystko staje się prostsze, szybsze i tańsze. Internet to także wielkie pole do popisu marketingowców, którzy co jakiś czas zaskakują swych klientów rewolucyjnymi pomysłami.

Wielu ludzi zaś dokonuje zakupów online, ponieważ jest to opłacalne pod każdym względem. Niestety zakupy internetowe mają pewną wadę. O ile bowiem kupując coś w sklepie stacjonarnym, można to otrzymać natychmiastowo, o tyle przy zakupach online trzeba poczekać na dostawę np. kilka dni.

Co prawda, usługi kurierskie stoją na coraz wyższym poziomie, to jednak wciąż na dostawę towaru trzeba czekać. W dodatku wiąże się to z innymi problemami np. tym, że kurier przyjeżdża z paczką w momencie, w którym nikogo nie ma w domu.

Rozwiązaniem tego problemu mają być drony. Te małe bezzałogowe statki powietrzne mogą trafić do Klientów szybciej od kuriera, a w dodatku pojawić się o takiej godzinie, która idealnie pasuje klientowi.