Jakie są techniki marketingu online?

Internet i technologie informatyczne dały zupełnie nowe możliwości reklamowania się. W dzisiejszych czasach w sieci można korzystać z pozycjonowania, czy też używać technik PPC. Warto jednak pamiętać o prostszych, a przy tym potencjalnie wysoce efektywnych metodach takich jak użycie mediów społecznościowych czy mailingu.

Wady i zalety metod reklamowych online

Pozycjonowanie jest trudne i długotrwałe, ale potencjalnie daje długotrwałe rezultaty. PPC jest szybkie, efektowne, ale i często kosztowne. Reklama w mediach społecznościowych, czy też stosowanie mailingu są zaś tanie i proste. W porównaniu zaś do SEO i PPC są nakierowane na bezpośredni kontakt z Klientem. O ile bowiem pozycjonując stronę, czy też używając np. Google AdWords, czeka się na działanie klienta, o tyle w mediach społecznościowych oraz mailingu samemu wykonuje się pierwszy krok.

Którą technikę marketingu online wybrać?

Reklamować można się na różne sposoby, tak w świecie realnym, jak i w tym wirtualnym. To, która metoda okaże się najlepsza zależy zaś od specyfiki branży i danej firmy. W większości przypadków najlepiej jest jednak łączyć i uzupełniać różne metody, dzięki czemu można liczyć na efekt synergii i najlepsze wyniki. Przykładowo zbudowanie marki w social media może znacznie zwiększyć skuteczność kampanii SEM.